Meerssens Mannenkoor
donderdag, 01 december 2022

Nonke Buusjke en Barbecue 2017

De laatste repetitie vóór de zomervakantie vond plaats op maandag 10 juli. Zoals gebruikelijk sluiten we daarna het muzikale seizoen af met een bijna traditionele activiteit: een aangename wandeling in combinatie met een gezellige barbecue. De wandeling op zondag 23 juli, met een bezoek aan het Museumdorpje Nonke Buusjke, werd gehouden aan de rand van Schinveld (‘Sjilvend’). Parkeren was mogelijk bij het zweefvliegveld, een bekende startplaats van andere wandeltochten door de Schinveldse bossen en/of over Duits gebied naar Gangelt in de zogenaamde Selfkant. Gelukkig was het niet al te ver lopen, ongeveer 2 km, dus dat was te doen en diegenen die het niet konden, werden rechtstreeks doorverwezen naar de parking bij Nonke Buusjke. In genoemd Nonke Buusjke werd ook gezorgd voor een tussendoortje oftewel versnapering. Wij werden getrakteerd op een heerlijke kop koffie of thee met een stuk Limburgse vlaai: gebakken in hun eigen “bakkes”. Tenslotte moet de accu af en toe worden bijgeladen of zelfs opgeladen, toch !? Zeker rekening houdend met onze alsmaar vergrijzende en ouder wordende ledengroep. We zullen de gemiddelde leeftijd van ons koor dus maar niet vermelden. Het bezoek aan Nonke Buusjke was zonder meer de moeite waard en een aanrader om anderen ook eens kennis te laten maken met “oude glorie” op het gebied van hoe het vroeger was qua wonen en werken. Wie kent nog het bezoek aan het “huuske” (toilet), aan het “bakkes”, waar vlaai en brood werd gebakken en aan de “zeemstokerij”, waar de appelstroop werd gemaakt? Het is er allemaal nog te zien. Geweldig voor die mensen met hunkering naar nostalgie! Prachtige herinneringen aan onze jeugdtijd kwamen weer terug. Slagerij America, als vriend van het Meerssens Mannenkoor, was deze keer uitgenodigd om de BBQ te verzorgen: boven op Raar in Café Ghijsen. Zij, de slager en zijn assistent, hadden hun beste barbecue-beentje voorgezet en het moet gezegd, het resultaat was ernaar. Meer dan genoeg worsten, kipspiesen, koteletten en dat allemaal prima gebraden en gegrild. Barbecueën bestaat natuurlijk niet alleen uit vlees maar ook uit salades en ‘kaw sjootel’, er was genoeg van alles. Het was allemaal heel erg lekker en goed verzorgd, zodat iedereen met volle teugen heeft kunnen genieten!! De deelname was zeker ook redelijk tot goed te noemen, want er waren ook mensen die al op zomervakantie waren natuurlijk. Jammer dat het weer niet helemaal meewerkte, zodat we binnen in het café moesten zitten. Maar dat mocht de pret niet drukken. Iedereen amuseerde zich. We kunnen terugkijken op een gezellig samenzijn en een geslaagde barbecue. Een werkelijk mooie afsluiting van ons zangseizoen. Een woord van dank aan de activiteitencommissie, die zich hier actief voor heeft ingezet, is dan ook zeker op zijn plaats. Jef Hoofs